Yuriy Nagornyx, Moskva “Lokomotiv” jamoasi boshqaruv raisi, Valeriy Karpinning Rossiya terma jamoasi va poytaxtdagi “Dinamo” klubidagi faoliyatini bir vaqtda olib borishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday holat to‘g‘ri emas va klublar uchun tengsiz sharoitlar yuzaga kelishi mumkin. Terma jamoalar instituti mustaqil va adolatli bo‘lishi lozim, dedi Nagornyx “Sport-Ekspress” nashriga.
Eslatib o‘tamiz, 13 iyun kuni Moskva “Dinamo” klubi Karpinni bosh murabbiy lavozimiga tayinlaganini e’lon qilgan. Tomonlar uch yillik mehnat shartnomasini imzolagan.
56 yoshli mutaxassis Rossiya milliy terma jamoasini 2021 yil yozidan beri boshqarib kelmoqda. Ushbu qaror sport jamoatchiligi tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda va kelgusida ikki jamoa o‘rtasida hamkorlik va raqobatga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi ta’kidlanmoqda.
Shuningdek, mutaxassislar bunday vaziyat sport sohasida adolat va tenglik tamoyillarini saqlashga xizmat qilishi kerakligini bildiradilar. Bu esa jamoalar va terma jamoa o‘rtasidagi munosabatlarni yanada mustahkamlashga yordam beradi.

Критиковалась деятельность Карпина на двух должностях в Локомотиве
Юрий Нагорных, Москва, председатель правления команды "Локомотив", высказал мнение о том, что Валерий Карпин одновременно ведет деятельность в сборной России и клубе "Динамо" в столице. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такая ситуация неправильна и может привести к неравным условиям для клубов. Институт сборных должен быть независимым и справедливым, сказал Нагорных изданию "Спорт-Экспресс".
Напомним, что 13 июня московский клуб "Динамо" объявил о назначении Карпина главным тренером. Стороны подписали трехлетний трудовой контракт.
56-летний специалист управляет сборной России с лета 2021 года. Это решение внимательно отслеживается спортивной общественностью и подчеркивается, что в будущем оно может повлиять на сотрудничество и конкуренцию между двумя командами.
Также специалисты отмечают, что такая ситуация должна способствовать сохранению принципов справедливости и равенства в спортивной сфере. Это поможет укрепить отношения между клубами и сборной.