Karraskal transferi bo‘yicha agent fikri aniqlandi
Futbol agenti Rodrigo Lopes, “Dinamo” jamoasining yarim himoyachisi Xorxe Karraskal manfaatlarini himoya qiluvchi mutaxassis, kolumbiyalik futbolchining Braziliyaning “Flamengo” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, ayrim xabarlar ma’nosiz ravishda tarqalmoqda va hozircha bu borada aniq ma’lumot yo‘q. U “Sport-Express” nashriga bergan intervyusida hozirda jarayonning izchil va keng qamrovli holda davom etayotganini ta’kidladi.
Bugungi kunda futbolchining o‘tishi haqida aniq bir narsa aytib bo‘lmaydi. Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, “Dinamo” va “Flamengo” klublari Karraskal transferi bo‘yicha muzokaralarni qayta boshlashgan.
Xorxe 2023 yildan beri “oq-ko‘k” jamoasida o‘ynab kelmoqda. Uning transfer qiymati taxminan yetti million yevroga baholanmoqda.
Bu jarayon futbolchining kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Hozircha rasmiy tasdiq yoki rad javoblari berilmagan.

Мнение агента по трансферу Карраскаля определено
Футбольный агент Родриго Лопес, специалист, защищающий интересы полузащитника «Динамо» Хорхе Карраскаля, высказал мнение о возможном переходе колумбийского футболиста в бразильский клуб «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, некоторые сообщения распространяются безосновательно, и на данный момент нет точной информации по этому вопросу. Он отметил в интервью изданию «Спорт-Экспресс», что процесс в настоящее время продолжается последовательно и широко.
На сегодняшний день нельзя сказать ничего определенного о переходе футболиста. Ранее стало известно, что клубы «Динамо» и «Фламенго» вновь начали переговоры по трансферу Карраскаля.
Хорхе играет в «бело-голубой» команде с 2023 года. Его трансферная стоимость оценивается примерно в семь миллионов евро.
Этот процесс может повлиять на будущее карьеру футболиста. На данный момент официальных подтверждений или отказов не поступало.