Bavariya jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Jamal Musiala o‘zining faoliyati davomida eng yaxshi jamoadoshini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu unvonni Tomas Myullerga berishini aytdi. Musiala Myullerdan ko‘p narsalarni o‘rganganini, uning bergan kichik maslahatlari juda foydali bo‘lganini ta’kidladi.
Shuningdek, u Myuller bilan birga o‘ynash juda maroqli bo‘lganini bildirdi. Musiala ko‘plab futbolchilarni eslab o‘tishi mumkinligini aytgan bo‘lsa-da, Tomas Myuller uning fikricha eng zo‘ri ekanini ta’kidladi.
Ma’lum bo‘lishicha, Tomas Myuller shu yozda "Bavariya"dan ketgan va hozirda yangi jamoa izlamoqda. Hozirda 35 yoshda bo‘lgan futbolchi o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlar qidirmoqda.
Jamal Musiala esa Klub chempionatida jiddiy jarohat oldi. Yarim himoyachi operatsiya qilindi va tiklanish jarayonini boshladi.
Uning maydonga qaytishi 2025 yil oxiriga yaqin kutilmoqda. Musiala tez orada sog‘lig‘ini tiklab, faoliyatini davom ettirishga umid qilmoqda.

Мусияла назвал лучшего партнера по команде в своей карьере
Нападающий полузащитник команды "Бавария" Jamal Musiala определил своего лучшего партнера по команде за время своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что эту награду он отдаст Томасу Мюллеру. Musiala отметил, что многому научился у Мюллера, и его маленькие советы были очень полезными.
Кроме того, он сообщил, что играть с Мюллером было очень приятно. Хотя Musiala сказал, что может вспомнить многих футболистов, он подчеркнул, что Томас Мюллер, по его мнению, лучший.
Известно, что Томас Мюллер покинул "Баварию" этим летом и сейчас ищет новую команду. В настоящее время 35-летний футболист ищет новые возможности для продолжения своей карьеры.
Jamal Musiala получил серьезную травму в клубном чемпионате. Полузащитник перенес операцию и начал процесс восстановления.
Ожидается, что его возвращение на поле состоится в конце 2025 года. Musiala надеется вскоре восстановить здоровье и продолжить свою карьеру.