Kiril Levnikov Rossiya Futbol Chelini tomonidan o‘tgan mavsumning eng yaxshi hakami deb topildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqidagi ma’lumotlar tashkilotning rasmiy veb-saytida e’lon qilingan reytingda berilgan. Ikkinchi o‘rinda Artem Chistyakov, uchinchi o‘rinni esa Sergey Ivanov egalladi.
To‘rtinchi o‘rinda Vitaliy Meshkov, beshinchi o‘rinda Aleksey Sukhoy, oltinchi o‘rinda Pavel Kukuyan joylashgan. Birinchi o‘nlikni Sergey Karasyov, Vladimir Moskalyov, Yevgeniy Kukulyak va Vasiliy Kazartsev yakunladi.
Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumi juma kuni, 18 iyulda boshlanadi. Mavsumning birinchi o‘yinida Moskva “Dinamo” jamoasi o‘z maydonida “Baltika” bilan bahs olib boradi.

В России был определен лучший судья футбольного чемпионата
Кирилл Левников был признан лучшим судьей прошедшего сезона Российской футбольной премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти данные представлены в рейтинге, опубликованном на официальном сайте организации. Второе место занял Артем Чистяков, третье место занял Сергей Иванов.
На четвертом месте находится Vitaliy Meshkov, на пятом месте Алексей Сухой, на шестом месте Павел Кукуян. Первую десятку завершили Сергей Карасёв, Владимир Москалёв, Евгений Кукуляк и Василий Казарцев.
Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнется в пятницу, 18 июля. В первом матче сезона московское "Динамо" на своем поле встретится с "Балтикой".