Oldingi mavsumda «Ximki» jamoasida to‘p surgan hujumchi Anton Zabolotniy Moskva «Spartak»ining yangi muxlislari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U muxlislarning munosabatini to‘liq tushunganini aytdi. Anton ularni qabul qilishga majbur emasligini, ammo fikrlarini o‘zgartirish uchun bor kuchini sarflashga tayyorligini ta’kidladi.
«Men yuz foiz kuchimni berishga tayyorman», deb gapirdi u «RB Sport»ga bergan intervyusida. Zabolotniy 34 yoshda.
U undan oldingi mavsumda «Ximki»da o‘ynagan, biroq jamoa faoliyatini to‘xtatgan. Bundan avvalgi mavsumda esa u Moskva CSKA jamoasida o‘ynagan.
Shuningdek, uning faoliyatida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi ham bor. Hozircha Anton Zabolotniy yangi mavsum oldidan «qizil-oq» jamoaning yagona yozgi yangi transferidir.
Uning maqsadi yangi jamoasida o‘zini namoyon qilib, muxlislarning ishonchini qozonishdir. Shu bois u har bir o‘yinda bor kuchini berishga tayyor ekanini ta’kidladi.

Заболотный: Я постараюсь завоевать болельщиков Спартака
В прошлом сезоне нападающий Антон Заболотный, игравший за команду «Химки», высказал свое мнение о новых болельщиках московского «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что полностью понимает отношение болельщиков. Антон отметил, что не обязан их принимать, но готов приложить все усилия, чтобы изменить их мнение.
«Я готов отдать все свои силы», — сказал он в интервью «RB Sport». Заболотному 34 года.
В прошлом сезоне он играл за «Химки», однако команда прекратила свое существование. В предыдущем сезоне он выступал за московский ЦСКА.
Также в его карьере есть команда «Зенит» из Санкт-Петербурга. На данный момент Антон Заболотный является единственным летним новым трансфером «красно-белых» перед новым сезоном.
Его цель — проявить себя в новой команде и завоевать доверие болельщиков. Поэтому он подчеркнул, что готов отдать все силы в каждой игре.