Korintians Gustavo Mantuanni ijaraga olmoqchi
Braziliyaning "Korintians" klubi Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasida o‘ynayotgan futbolchi Gustavo Mantuanni ijaraga olish niyatida. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda UOL manbasi xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, braziliyalik klub allaqachon "Zenit" rahbariyatiga Gustavo Mantuanni bir mavsumga ijaraga berish bo‘yicha taklif yuborgan.
Futbolchi o‘zi ham faoliyatini boshlagan klubga qaytishga qarshi emasligini bildirgan. Gustavo Mantuan 2023 yilda "Zenit"ga qo‘shilgan.
2024-2025 yilgi mavsumda u maydonga 38 marta tushib, 4 ta gol urgan va 7 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Uning "Zenit" bilan amaldagi shartnomasi yana ikki yil davom etadi.
Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 3,5 million yevro deb baholamoqda. Ushbu o‘zgarishlar "Korintians" jamoasining jamoa tarkibini kuchaytirish niyatini ko‘rsatadi.

Коринтианс хочет арендовать Густаво Мантуанни
Бразильский клуб "Коринтианс" намерен арендовать футболиста Густаво Мантюанни, который играет в санкт-петербургском "Зените". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник UOL. Согласно данным, бразильский клуб уже отправил предложение руководству "Зенита" о аренде Густаво Мантюанни на один сезон.
Сам футболист также заявил, что не против вернуться в клуб, где начал свою карьеру. Густаво Мантюанн присоединился к "Зениту" в 2023 году.
В сезоне 2024-2025 он выходил на поле 38 раз, забил 4 гола и сделал 7 результативных передач. Его действующий контракт с "Зенитом" продлится еще два года.
Портал Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 3,5 миллиона евро. Эти изменения свидетельствуют о намерении команды "Коринтианс" усилить состав.