Maxachqal’in Dinamo formasida Dag‘iston xaritasi tasviri
Yangi mavsumda Maxachqal’inning “Dinamo” jamoasi mezbon maydonida Respublika Dag‘iston xaritasi tushirilgan forma bilan maydonga chiqadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati ushbu formaning suratlarini taqdim etdi. “Bu oddiy forma emas.
Bu bizning geografiyamiz, tariximiz va ildizlarimizdir,” deb yozadi klubning rasmiy vakillari. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda Maxachqal’in “Dinamo” jamoasi 11-o‘rinni egallab, play-off hududidan yuqorida joylashgan edi.
Jamoaning bosh murabbiyi sifatida yoz mavsumida Hasanbi Bidjiev faoliyatini davom ettirdi. Bu Maxachqal’in “Dinamo”ning Rossiya Premyer Ligasi tarixidagi birinchi mavsumi bo‘ldi.
Oldingi yillarda esa Dag‘iston poytaxtini aynan Maxachqal’inning “Anji” jamoasi vakillik qilgan. Yangi forma va jamoaning yangi mavsumdagi ishtiroki muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Маккачиллин Динамо форме карта Дагестана
В новом сезоне команда "Динамо" из Махачкалы выйдет на поле в форме с изображением карты Республики Дагестан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба клуба представила фотографии этой формы. "Это не просто форма.
Это наша география, наша история и наши корни," - пишут официальные представители клуба. Напомним, что в прошлом сезоне команда "Динамо" из Махачкалы заняла 11-е место, находясь выше зоны плей-офф.
Главный тренер команды Хассанби Биджиев продолжил свою деятельность в летнем сезоне. Это был первый сезон "Динамо" из Махачкалы в истории Российской Премьер-Лиги.
В предыдущие годы столицу Дагестана представляла именно команда "Анжи" из Махачкалы. Новая форма и участие команды в новом сезоне вызывают большой интерес среди болельщиков.