Moskva «Spartak» jamoasining hujumchisi Pablo Solari Moskva metropoliteni haqida taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U metroda sayr qilish uning uchun yangi va hayratlanarli tajriba bo‘lganini ta’kidladi. Solari metropolitenning tozaligi va bezaklari unga juda yoqqanini bildirdi.
«Metroda sayr qilish ham ta’sir qoldirdi. Bu menga yangi narsa edi.
U yerda hamma narsa tartibli va chiroyli ekan», dedi futbolchi. Eslatib o‘tamiz, Pablo Solari 2025 yilning qishida, ya’ni olti oydan kamroq vaqt oldin «Spartak»ga qo‘shilgan.
Uning oldingi jamoasi Argentina klubi «River Pleyt» bo‘lgan. Shuningdek, Solari o‘zining jamoadoshi, yarim himoyachi Nail Umyarovning sevimli mashg‘ulotlari haqida ham gapirib o‘tgan.
«Spartak» Rossiya chempionati yangi mavsumini 19 iyul kuni boshlaydi. Bu kunda «qizil-oq» jamoa Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Yangi mavsum oldidan «Spartak» muxlislari jamoaning o‘yini va natijalaridan katta umidlar bog‘lamoqda.

Солари был поражен чистотой московского метро
Нападающий московского «Спартака» Пабло Солари поделился впечатлениями о московском метрополитене. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что прогулка по метро стала для него новым и удивительным опытом. Солари заявил, что ему очень понравилась чистота и оформление метрополитена.
«Прогулка по метро тоже произвела впечатление. Это было для меня что-то новое.
Там все аккуратно и красиво», — сказал футболист. Напомним, что Пабло Солари присоединился к «Спартаку» зимой 2025 года, то есть менее шести месяцев назад.
Его предыдущей командой был аргентинский клуб «Ривер Плейт». Также Солари рассказал о любимых увлечениях своего одноклубника, полузащитника Наиля Умярова.
«Спартак» начнет новый сезон Российской Премьер-лиги 19 июля. В этот день «красно-белые» встретятся с командой «Динамо» из Махачкалы.