Solari yangi mavsumga to‘liq tayyorligini bildirdi
Moskva "Spartak"ining qanot o‘yinchisi Pablo Solari yangi mavsumga to‘liq tayyorligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida moslashuv jarayoni oson kechgani, dastlab Janubiy Amerikadan uzoqda bo‘lish unga qiyinchilik tug‘dirganini, ammo tezda yangi sharoitga moslashganini aytdi. Solari buni klub va atrofdagilarning iliq qabul qilganligi bilan izohladi.
Avvalroq u Argentinaning mashhur poytaxt klubi "River Pleyt"da o‘ynagan. "Spartak" safida legioner 2025 yil qishida paydo bo‘lgan.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Solari uchun gol urish muvaffaqiyatli bo‘lmagan, u Rossiya Premyer Ligasi va Kubogida jami ikki gol bilan cheklangan. Pablo Solari yangi mavsumda o‘zini yanada ko‘proq ko‘rsatishga intilishini ta’kidladi.

Solari заявил о полной готовности к новому сезону
Крылатый игрок московского "Спартака" Пабло Солари сообщил о полной готовности к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью клубной пресс-службе он отметил, что процесс адаптации прошел легко, в начале ему было трудно находиться далеко от Южной Америки, но он быстро привык к новым условиям. Солари объяснил это теплым приемом со стороны клуба и окружающих.
Ранее он играл в знаменитом столичном клубе Аргентины "Ривер Плейт". Легионер появился в "Спартаке" зимой 2025 года.
Во второй половине прошлого сезона Солари не смог забить, он ограничился двумя голами в Российской Премьер-Лиге и Кубке. Пабло Солари подчеркнул, что в новом сезоне он стремится проявить себя еще больше.