Solari: RPL va Argentina chempionatlari farqlari
Moskva “Spartak” jamoasining legioneri Pablo Solari Rossiya Premyer ligasi hamda Argentina va Chili chempionatlari o‘rtasidagi farqlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, birinchi navbatda iqlim sharoiti farq qiladi. Solari ilgari bunday sharoitga duch kelmaganini ta’kidladi.
Ikkinchi jihat sifatida ko‘pchilik jamoalarning o‘yin uslubi – jismoniy kuchga asoslangan to‘qnashuvlar ko‘p bo‘lishini aytdi. Bu unga moslashish uchun qiyinchilik tug‘dirgan.
Pablo Solari 2025 yil qishda “River Plate” jamoasidan “Spartak”ga o‘tgan. Bahor faslida yangi jamoasi uchun ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Yangi mavsum “Spartak” uchun 19 iyul, shanba kuni boshlanadi. Shu kuni ular Makhachkala shahrining “Dinamo” jamoasi bilan bahs olib boradi.

Солари: различия между RPL и чемпионатом Аргентины
Легионер московского "Спартака" Пабло Солари высказал мнение о различиях между Российской Премьер-Лигой и чемпионатами Аргентины и Чили. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в первую очередь различается климатическая обстановка. Солари отметил, что ранее он не сталкивался с такими условиями.
Вторым аспектом он назвал стиль игры большинства команд – большое количество физических столкновений. Это создало ему трудности для адаптации.
Пабло Солари перешел в "Спартак" из команды "Ривер Плейт" зимой 2025 года. Весной он смог забить два гола для своей новой команды.
Новый сезон для "Спартака" начнется 19 июля, в субботу. В этот день они проведут матч с командой "Динамо" из Махачкалы.