Karpinning Premer-ligadagi 325-o‘yini juma kechasi
Juma kechqurun Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumi boshlanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chempionatning ochilish o‘yini Moskvadagi «Dinamo» va Kaliningradning «Baltika» jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki har ikkala jamoa yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.
Opta Sports ma’lumotlariga ko‘ra, «Dinamo» bosh murabbiyi Valeriy Karpin uchun bu Premer-ligadagi 325-o‘yini bo‘ladi. Karpin Rossiyaning yuqori divizionida uchinchi jamoasini boshqaradi.
U «Spartak» jamoasida 134 ta, «Rostov»da esa 190 ta o‘yin o‘tkazgan. Bu uning katta tajribasini ko‘rsatadi.
O‘tgan mavsum «Dinamo» Premer-ligani beshinchi o‘rinda yakunlagan. «Baltika» esa Rossiya ikkinchi kuchli ligasida g‘olib chiqib, bir yil ichida yana yuqori divizionga qaytgan.
Shu sababli yangi mavsumda har ikki jamoa o‘z o‘rnini mustahkamlashga harakat qiladi. O‘yin muxlislar uchun qiziqarli va jozibador bo‘lishi kutilmoqda.

325-й матч Карпина в Премьер-лиге состоится в пятницу вечером
В пятницу вечером начинается новый сезон Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Открывающий матч чемпионата пройдет между московским «Динамо» и калининградской «Балтикой». Эта игра ожидается с большим интересом, так как обе команды нацелены на высокие результаты в новом сезоне.
По данным Opta Sports, для главного тренера «Динамо» Валерия Карпина это будет 325-й матч в Премьер-лиге. Карпин управляет третьей командой в высшем дивизионе России.
Он провел 134 матча в команде «Спартак» и 190 матчей в «Ростове». Это демонстрирует его большой опыт.
В прошлом сезоне «Динамо» завершило Премьер-лигу на пятом месте. «Балтика» же выиграла во втором по силе дивизионе России и вернулась в высший дивизион за один год.
Поэтому в новом сезоне обе команды будут стремиться укрепить свои позиции. Игра ожидается интересной и привлекательной для зрителей.