«Barselona» klubi rasmiy saytida yangilangan «Kamp Nou» stadionining ochilishi kechiktirilishi haqida e’lon berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dastlab, kataloniyaliklar 10 avgust kuni yangilangan stadionda «Joan Gamper» kubogi doirasida «Komo» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazishni rejalashtirgan edi. Biroq, barcha ta’mirlash ishlari belgilangan muddatda yakunlanmagani sababli, klub dastlabki litsenziyani olmadi.
Shu sababli, uchrashuv «Barselona» va «Komo» o‘rtasidagi o‘yin Johan Kroyf stadionida bo‘lib o‘tadi. Shuni ta’kidlash lozimki, «Kamp Nou» stadionining to‘liq ochilishi 2026 yil yoziga mo‘ljallangan, shu vaqtda stadion tomining ta’mirlash ishlari ham yakunlanadi.
O‘tgan mavsumda «Barselona» ichki maydonda o‘tkazilgan barcha uchta musobaqada g‘olib chiqqanini alohida ta’kidlash kerak. Bu yangilanishlar klubning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Барселона отложила открытие стадиона «Камп Ноу»
Клуб «Барселона» на своем официальном сайте объявил о задержке открытия обновленного стадиона «Камп Ноу». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Изначально каталонцы планировали провести матч против команды «Камо» 10 августа на обновленном стадионе в рамках Кубка Жоана Гампера. Однако, из-за того что все ремонтные работы не были завершены в установленный срок, клуб не получил первоначальную лицензию.
По этой причине встреча пройдет на стадионе Йохан Кройф между «Барселоной» и «Камо». Следует отметить, что полное открытие стадиона «Камп Ноу» запланировано на лето 2026 года, к этому времени также будут завершены работы по ремонту крыши стадиона.
В прошлом сезоне стоит отдельно отметить, что «Барселона» выиграла во всех трех внутренних турнирах. Эти обновления имеют важное значение для будущих успехов клуба.