Solari o‘zining zaif tomonlarini tan oldi
Moskvaning «Spartak» jamoasi hujumchisi Pablo Solari o‘zining zaif tomonlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ko‘p miqdordagi ogohlantirishlar sabab tanqid qilinishini tan oldi va bunday statistika uchun o‘zidan norozi ekanligini aytdi. Solari CSKA bilan kechgan derbini tomosha qilganida o‘zi yordam bera olmasligini his qilganini va bu holat uni juda qiynaganini ta’kidladi.
Ma’lum bo‘lishicha, Solari 2025 yil qishida «Spartak»ga qo‘shilgan. U Argentinadan, poytaxt Buenos-Ayresdagi «River Pleyt» jamoasidan Moskvaga ko‘chib o‘tgan.
O‘tgan mavsumning bahor qismida u Rossiya Premer-ligasida jami ikki gol urgan. Shuningdek, Solari Rossiya Premer-ligasi va Argentina hamda Chili chempionatlari o‘rtasidagi farqlar haqida ham gapirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ligalarning o‘yin uslubi, jismoniy talablar va taktika jihatidan sezilarli farqlar mavjud. Bu esa futbolchi uchun yangi muhitga moslashishni talab qiladi.

Солари признал свои слабые стороны
Нападающий московского «Спартака» Пабло Солари высказал свои мысли о своих слабых сторонах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он признал, что его критикуют из-за большого количества предупреждений и сказал, что недоволен такой статистикой. Солари отметил, что, когда смотрел дерби с ЦСКА, чувствовал, что не может помочь команде, и это очень его мучило.
Как стало известно, Солари присоединился к «Спартаку» зимой 2025 года. Он переехал в Москву из Аргентины, из команды «Ривер Плейт» в столице Буэнос-Айресе.
В весенней части прошлого сезона он забил всего два гола в Российской Премьер-Лиге. Также Солари говорил о различиях между Российской Премьер-Лигой и чемпионатами Аргентины и Чили.
По его словам, существует значительная разница в игровом стиле лиг, физических требованиях и тактике. Это требует от футболиста адаптации к новой среде.
Солари заявил, что стремится к дальнейшему совершенствованию и хочет приносить больше пользы команде.