Tyerri Anri Arsenalning chempionligiga ishonadi
Mashhur fransuzning sobiq hujumchisi Tyerri Anri Londonning "Arsenal" jamoasining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bosh murabbiyi Mikel Arteta ajoyib ish olib bormoqda va klub tomonidan to‘la ishonchga sazovor bo‘lgan. Anri ta’kidlaganidek, Artetani hech qachon ishdan bo‘shatmaslik kerak.
U yangi mavsumda "Arsenal" chempion bo‘lishiga ishonadi. Anri so‘zlarida, jamoa oldingi mavsumlarda yaxshi natijalar ko‘rsatganini va kelajakda yanada muvaffaqiyatlarga erishishi lozimligini qayd etdi.
"Arsenal" so‘nggi uch mavsumda Angliya Premer-ligasida ikkinchi o‘rinni egallagan. Jamoa so‘nggi chempionlik unvonini 2004 yilda qo‘lga kiritgan.
Shunday qilib, "Arsenal"ning yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishi uchun barcha imkoniyatlar mavjud. Murabbiy va futbolchilar jamoani yanada kuchaytirish uchun tinimsiz harakat qilmoqda.

Тьерри Анри верит в чемпионство Арсенала
Знаменитый французский бывший нападающий Тьерри Анри высказал мнение о будущем лондонского "Арсенала". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, главный тренер команды Микель Артета проделывает отличную работу и заслуживает полной уверенности клуба. Анри подчеркнул, что Артету никогда не следует увольнять.
Он верит, что в новом сезоне "Арсенал" станет чемпионом. Анри отметил, что команда показывала хорошие результаты в предыдущих сезонах и должна добиваться еще больших успехов в будущем.
"Арсенал" занял второе место в английской Премьер-лиге за последние три сезона. Команда последний раз завоевала титул чемпиона в 2004 году.
Таким образом, у "Арсенала" есть все возможности для достижения высоких результатов в новом сезоне. Тренер и игроки неустанно работают над усилением команды.