Talalaev: Dinamo o‘yinda kam imkoniyat yaratdi
«Baltika» jamoasining bosh murabbiyi Andrey Talalaev «Match TV»ga «Dinamo» Moskva jamoasi bilan o‘yindan keyin o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning o‘yini yaxshi boshlangan va futbolchilar yaxshi tayyorgarlik ko‘rgan. So‘nggi 30 kun ichida qilingan kuchli mashg‘ulotlar o‘z samarasini berdi.
Talalaev o‘yinni baholaganda, «ajoyib» so‘zini ishlatishni istamadi, ammo jamoa sifatli futbol namoyish etganini ta’kidladi. U o‘yindan oldin natija durang bo‘lishini aytsalar, bunga rozi bo‘lar edi.
O‘yinda «Dinamo» jamoasining imkoniyatlari kam edi va bu murabbiyni qoniqtirdi. Shuningdek, o‘yinda ba’zi vaziyatlarda hakamlarning qarorlari adolatli bo‘lishini xohlaydi.
Talalaev futbolchilarni ish faoliyati uchun maqtadi, ammo ba’zi futbolchilar jarohat olganini aytdi. U jamoaning kuchli ishini va muxlislarning qo‘llab-quvvatlashini qadrladi hamda kelajakda yanada yaxshi natijalar kutayotganini bildirdi.
Jamoa oddiy va tushunarli futbol o‘ynaydi, biroq ularning bir jamoa ekanligi muhimligini ta’kidladi.

Талалаев: Динамо в игре создал мало возможностей
Главный тренер команды «Балтика» Андрей Талалаев в интервью «Матч ТВ» высказал свои мысли после игры с командой «Динамо» Москва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра команды началась хорошо, и футболисты были хорошо подготовлены. Сильные тренировки, проведенные за последние 30 дней, принесли свои плоды.
Талалаев, оценивая игру, не хотел использовать слово «замечательно», но отметил, что команда продемонстрировала качественный футбол. Если бы перед игрой сказали, что результат будет ничейным, он бы согласился.
В игре у команды «Динамо» было мало возможностей, и это удовлетворило тренера. Также он выразил желание, чтобы в некоторых ситуациях решения судей были справедливыми.
Талалаев похвалил футболистов за их работу, но отметил, что некоторые игроки получили травмы. Он оценил сильную работу команды и поддержку болельщиков, а также заявил, что ожидает еще лучших результатов в будущем.
Команда играет простой и понятный футбол, но он подчеркнул важность того, что они являются единой командой.