Kornaukhov: Dinamo hali to‘liq tayyor emas
Sobiq poytaxt CSKA futbolchisi Oleg Kornaukhov Rossiya chempionatining yangi mavsumining ochilish o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinda Moskva “Dinamo” jamoasi va Kaliningrad “Baltika” jamoasi 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Mehmonlarning golini Braian Xil 12-daqiqada urdi, “Dinamo” esa 48-daqiqada Kaseresning aniq zarbasi bilan javob qaytardi.
Kornaukhovning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” hali to‘liq tayyor emas. Jamoada ayrim yakka harakatlar ko‘rinsa-da, umumiy o‘yin yaxlitligi hali namoyon bo‘lmagan.
19-iyul kuni Rossiya Premer Ligasi birinchi turining yana uchta uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. “Akron” jamoasi “Krylya Sovetov”ni, Moskva “Spartak”i esa Maxachqal’a “Dinamo”sini qabul qiladi.
Shuningdek, “Lokomotiv” va “Sochi” jamoalari o‘zaro maydonga chiqadi. Ushbu o‘yinlar yangi mavsumning davomiyligini belgilashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Корнаухов: Динамо еще не полностью готово
Бывший игрок ЦСКА Олег Корнаухов высказал свое мнение о первом матче нового сезона чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В игре московское "Динамо" и калининградская "Балтика" сыграли вничью 1:1. Гол гостей забил Брайан Хилл на 12-й минуте, а "Динамо" ответило точным ударом Касереса на 48-й минуте.
По словам Корнаухова, "Динамо" еще не полностью готово. Хотя в команде наблюдаются отдельные индивидуальные действия, общая целостность игры пока не проявилась.
19 июля в первом туре Российской Премьер-Лиги пройдет еще три матча. Команда "Акрон" примет "Крылья Советов", а московский "Спартак" сыграет с махачкалинским "Динамо".
Также встретятся команды "Локомотив" и "Сочи". Эти игры будут иметь важное значение для определения продолжительности нового сезона.