Kaseres: So‘nggi pas va yakun yetishmadi
Moskvadagi «Dinamo» va «Baltika» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Xuan Kaseres «Match TV»ga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Dinamo» safida kiritgan birinchi gol juda muhim bo‘lganini ta’kidladi. Shuningdek, jamoa birinchi navbatda nimada muvaffaqiyatsizlikka uchragani haqida fikr bildirdi.
Kaseresning so‘zlariga ko‘ra, jamoa biroz ko‘proq futbol o‘ynamog‘i kerak edi, ayniqsa so‘nggi paslar va yakuniy zarbalar yetishmadi. Ikkinchi bo‘limda esa «Dinamo» harakat jihatidan yaxshiroq o‘ynadi.
Biroq birinchi bo‘limda jamoada ruh va ishtiyoq yetishmagani ko‘zga tashlandi. U bu holatning sababi sifatida «Baltika» himoyachilarining maydonning ko‘plab hududlarini yopib qo‘yganini aytdi.
Shu sababli jamoa uchun oson bo‘lmaganini ta’kidladi. Haftalik mashg‘ulotlar davomida o‘yin uslubini yaxshilashga harakat qilingan.

Kaseres: Последний пас и финал не состоялись
Лучший футболист матча между командами «Динамо» и «Балтика» Хуан Касерес поделился своими впечатлениями об игре с «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что первый гол, который он забил за «Динамо», был очень важным. Также он высказал мнение о том, в чем команда в первую очередь потерпела неудачу.
По словам Касереса, команде нужно было играть немного больше в футбол, особенно не хватало последних передач и завершающих ударов. Во втором тайме «Динамо» сыграло лучше в плане активности.
Однако в первом тайме в команде не хватало духа и желания. Он назвал причиной этого то, что защитники «Балтики» закрыли многие зоны на поле.
Поэтому он подчеркнул, что команде было нелегко. В ходе недельных тренировок старались улучшить игровой стиль.