Karpin: Jamoa hujumda umuman o‘ynamadi
Moskvadagi "Dinamo" jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin "Match TV"ga "Baltika" bilan o‘yindan keyin intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi mavsumning boshlanishi mukammal bo‘lmaganini ta’kidladi. Asosan hujum chizig‘ida o‘yin rejalari amalga oshmagani haqida gapirdi.
Tayyorlangan taktika ishlamadi va hujumda samara bo‘lmadi. Karpin jamoaning boshlang‘ich bosim ko‘rsatmaganini, shuningdek, keraksiz xatolar tufayli gol o‘tkazib yuborilganini aytdi.
U biror bir o‘yinchini alohida tanqid qilish o‘rniga butun jamoa o‘yini past bo‘lganini ta’kidladi. Birinchi bo‘limda hech kim yaxshi o‘ynamagan, umumiy natija qoniqarsiz ekanini bildirdi.
Karpin hujum chizig‘ida xatolar ko‘p bo‘lgani sababli o‘yinning rivojlanmaganini va ko‘plab to‘p yo‘qotilganini qayd etdi. Hududiy himoyada katta muammolar bo‘lmagan, faqat ayrim individual xatolar kuzatilgan.
Jamoa himoyasida jiddiy vazifalar qo‘yilmagan. Murabbiy "Baltika" jamoasi yaxshi tayyorgarlik ko‘rganini tan oldi, biroq hujumni qanday tashkil etish bo‘yicha aniq taktikani futbolchilarga o‘zi tushuntirishini bildirdi.
Shuningdek, hujumchi Ivan Sergeyevning birinchi bo‘limda deyarli ko‘zga tashlanmagani jamoaning umumiy muammolari bilan bog‘liqligini aytdi. Valeriy Karpin hozircha Karaskal jamoada qolishi yoki ketishi haqida aniq javob bera olmasligini ma’lum qildi.
Umuman olganda, murabbiy jamoaning o‘yini ustida ishlashlari kerakligini ta’kidladi va kelgusida yaxshilanishni maqsad qilganini bildirdi.

Карпин: Команда вообще не играла в атаке
Главный тренер московского "Динамо" Валерий Карпин дал интервью "Матч ТВ" после матча с "Балтикой". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что начало нового сезона было не идеальным. В основном говорил о том, что игровые планы в атаке не были реализованы.
Подготовленная тактика не сработала, и в атаке не было результата. Карпин сказал, что команда не оказала начального давления, а также пропустила гол из-за ненужных ошибок.
Он подчеркнул, что вместо того, чтобы критиковать какого-либо игрока в отдельности, игра всей команды была на низком уровне. В первом тайме никто не играл хорошо, общий результат неудовлетворительный.
Карпин отметил, что из-за множества ошибок в атаке игра не развивалась, и было потеряно много мячей. В территориальной защите серьезных проблем не было, только наблюдались некоторые индивидуальные ошибки.
Серьезные задачи в защите команды не ставились. Тренер признал, что команда "Балтика" хорошо подготовилась, но отметил, что он сам объяснит игрокам, как организовать атаку.
Также он сказал, что то, что нападающий Иван Сергеев почти не проявил себя в первом тайме, связано с общими проблемами команды. Валерий Карпин сообщил, что пока не может дать четкий ответ о том, останется ли Караскал в команде или уйдет.
В целом тренер подчеркнул, что команде нужно работать над своей игрой и заявил, что ставит цель улучшиться в будущем.