Teslenko: Rubin yangi mavsumda yuqori o‘rinlarni xohlaydi
Kazan klubi Rubin jamoasining markaziy himoyachisi Yegor Teslenko yangi mavsumga oid rejalar haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa o‘zining birinchi o‘yinini 20 iyul kuni safarda o‘tkazadi. Ularning raqibi Grozni shahrining Ahmat jamoasi bo‘ladi.
Tatar-inform nashrining savoliga javoban, jamoa 18 iyulda boshlagan Rossiya chempionatida o‘tgan mavsumga nisbatan yuqoriroq o‘rinlarni egallay oladimi, degan savolga Teslenko shunday javob berdi: “Biz imkon qadar yuqori o‘rinlarga chiqishni xohlaymiz va bunga erishishga harakat qilamiz”. Oxirgi mavsumda, murabbiy Rashid Rahimov boshchiligidagi Rubin jamoasi chempionat jadvalida yettinchi o‘rinni egallagan edi.
Yangi mavsumda jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intiladi. Bu borada barcha futbolchilar va murabbiylar jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Mavsum davomida raqobatbardosh sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlash jamoaning asosiy maqsadlaridan biridir.

Тесленко: Рубин хочет занять высокие места в новом сезоне
Центральный защитник казанского клуба Рубин Егор Тесленко рассказал о планах на новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда проведет свою первую игру 20 июля на выезде. Их соперником станет команда Ахмат из города Грозный.
В ответ на вопрос издания Татар-информ о том, сможет ли команда занять более высокие места в чемпионате России, который начался 18 июля, по сравнению с прошлым сезоном, Тесленко ответил: “Мы хотим занять как можно более высокие места и будем стараться этого достичь”. В прошлом сезоне команда Рубин под руководством тренера Рашида Рахимова заняла седьмое место в таблице чемпионата.
В новом сезоне команда стремится улучшить свою игру. Все футболисты и тренеры серьезно готовятся к этому.
Укрепление своего места в качестве конкурентоспособной команды является одной из основных целей на сезон.