Italiya milliy futbol jamoasining sobiq himoyachisi Marko Materatstsi jamoaning navbatdagi jahon chempionatida ishtirok eta olmasligi haqida o‘ylashni istamaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Italiya terma jamoasi 2018 va 2022 yillardagi jahon chempionatining final bosqichiga yo‘l topa olmagan. Materatstsi o‘zining Amerikadagi do‘stlari bilan suhbatda, Italiya jamoasi chempionatga yo‘l olishi kerakligi haqida gapirganini aytdi.
U do‘stlari bu borada qat’iy ishonchga ega ekanligini ta’kidladi. Kelgusi jahon chempionati 2026 yilda yoz oylarida Amerika Qo‘shma Shtatlari, shuningdek, Kanada va Meksika hududlarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Bu musobaqada Italiya terma jamoasining qatnashishi futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti. Jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari ko‘plab muxlislar uchun muhim ahamiyatga ega.

Materatstsi: Америка ждет Италию на чемпионате мира
Бывший защитник сборной Италии Марко Матерацци не хочет думать о том, что команда не сможет участвовать в следующем чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, сборная Италии не смогла пробиться в финальную стадию чемпионатов мира 2018 и 2022 годов. Матерацци в разговоре с друзьями в Америке сказал, что итальянская команда должна отправиться на чемпионат.
Он отметил, что его друзья уверены в этом. Следующий чемпионат мира запланирован на лето 2026 года в Соединенных Штатах Америки, а также на территории Канады и Мексики.
Участие сборной Италии в этом турнире ожидается с большим интересом со стороны футбольных болельщиков. Будущие успехи команды имеют большое значение для многих фанатов.