Barselona Luis Dias uchun 60 million yevro taklif qiladi
Barselona klubi Liverpulning qanot himoyachisi Luis Dias uchun yuqori to‘lov qilishga tayyor emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda Kolumbiyalik futbolchi uchun asosiy raqib sifatida Bavariya klubi ko‘rilmoqda va kataloniyaliklarning 28 yoshli futbolchini sotib olish imkoniyati sezilarli darajada kamaygan. Barselona klubi Dias uchun kurashdan butunlay chekinmagan bo‘lsa-da, transfer uchun 60 million yevrodan ortiq summa to‘lash niyatida emas.
Jurnalist Fernando Polo xabariga ko‘ra, La Liga gigantlari boshqa nomzodlarning takliflarini oshirishga harakat qilmaydi va bozorni o‘rganib, arzonroq alternativalarni qidirmoqda. Shuningdek, mish-mishlarga ko‘ra, Luis Dias Bavariya klubiga o‘tishni xohlaydi, ammo Myunxen jamoasi hali Liverpul bilan kelishuv shartlarini muhokama qilmoqda.

Барселона предлагает 60 миллионов евро за Луиса Диаса
Клуб Барселона не готов платить высокую сумму за левого защитника Ливерпуля Луиса Диаса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время основным соперником колумбийского футболиста считается клуб Бавария, и шансы каталонцев на приобретение 28-летнего футболиста значительно снизились. Хотя клуб Барселона полностью не отказался от борьбы за Диаса, он не намерен платить сумму более 60 миллионов евро за трансфер.
По информации журналиста Фернандо Поло, гиганты Ла Лиги не собираются повышать предложения для других кандидатов и изучают рынок в поисках более дешевых альтернатив. Также по слухам, Луис Диас хочет перейти в клуб Бавария, но команда из Мюнхена еще обсуждает условия соглашения с Ливерпулем.