Liverpul Isak transferini yana ko‘rib chiqmoqda
Mashhur futbol bo‘yicha ichki manba Fabrizio Romano «Liverpul» klubi «Nyukasl» jamoasining hujumchisi Aleksandr Isak bo‘yicha muzokaralarni qayta boshlashga tayyorligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq «Nyukasl» «qizillar»ning taklifini rad etgan edi. Shunga qaramay, Romano ta’kidlashicha, agar «Nyukasl» 25 yoshli futbolchini sotishga qaror qilsa, «Liverpul» shved futbolchisiga bo‘lgan qiziqishni yana tiklaydi.
Isak «Liverpul» uchun orzu qilingan transfer hisoblanadi va unga eshiklar ochiq bo‘lib qolmoqda. Bu orada klub Frankfurtning «Ayntraxt» jamoasidan hujumchi Ugo Ekitike bilan muzokaralar olib bormoqda.
Transfermarkt saytining bahosiga ko‘ra, Aleksandr Isakning narxi 120 million yevroga teng. Shuningdek, uning xizmatlariga Saudiya Arabistoni chempionati vakillari ham qiziqish bildirmoqda.
Ushbu holat Isakning xalqaro maydondagi obro‘sini oshirishda davom etmoqda va uning kelajagi katta umidlar bilan bog‘liq. Futbolchining pozitsiyasi va yoshining mosligi «Liverpul» jamoasi uchun muhim omil sanaladi.
Shu sababli klub rahbariyati ushbu transfer haqida jiddiy o‘ylamoqda va kelgusida muzokaralar davom ettirilishi kutilmoqda.

Ливерпуль снова рассматривает трансфер Иссака
Известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо сообщил, что клуб «Ливерпуль» готов возобновить переговоры по нападающему «Ньюкасла» Александру Иссаку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее «Ньюкасл» отклонил предложение «красных». Тем не менее, Романо подчеркивает, что если «Ньюкасл» решит продать 25-летнего футболиста, «Ливерпуль» снова проявит интерес к шведскому игроку.
Исак является желаемым трансфером для «Ливерпуля», и для него двери остаются открытыми. В то же время клуб ведет переговоры с нападающим «Айнтрахта» Уго Экитики.
Согласно оценке сайта Transfermarkt, стоимость Александра Иссака составляет 120 миллионов евро. Также его услугами интересуются представители чемпионата Саудовской Аравии.
Эта ситуация продолжает повышать международный статус Иссака, и его будущее связано с большими надеждами. Позиция и возраст футболиста являются важными факторами для команды «Ливерпуль».
Поэтому руководство клуба серьезно обдумывает этот трансфер, и в будущем ожидается продолжение переговоров.