Tomas Frank Mbeumoning Manchesterga o‘tishini tasdiqladi
«Tottenxem» jamoasining bosh murabbiyi Tomas Frank «Brentford» klubi hujumchisi Brayen Mbeumoning yaqin orada jamoani tark etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchining «Manchester Yunayted»ga transferi tez orada tasdiqlanishi kutilmoqda. Tomas Frank, o‘tgan yilgacha «Brentford»ni boshqarib kelgan murabbiy sifatida, Mbeumo bilan besh yil davomida ishlaganini ta’kidladi.
U futbolchini ajoyib o‘yinchi deb atab, har qanday jamoaga o‘tishi munosib ekanini bildirdi va unga kelajakda muvaffaqiyatlar tiladi. «Qizil iblislar» nomi bilan mashhur «Manchester Yunayted» klubi Brayen Mbeumo uchun taxminan 75 million yevro to‘lashga tayyor.
Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, uning malakasini yanada oshirishga xizmat qiladi. Shu bilan birga, «Tottenxem» jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishda davom etmoqda va murabbiy jamoaning kelajagi uchun ijobiy natijalar kutmoqda.

Томас Франк подтвердил переход Мбеумо в Манчестер
Главный тренер команды «Тоттенхэм» Томас Фрэнк высказался о том, что нападающий клуба «Брентфорд» Брайен Мбеумо вскоре покинет команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидается, что трансфер 25-летнего футболиста в «Манчестер Юнайтед» будет подтвержден в ближайшее время. Томас Фрэнк, который до прошлого года тренировал «Брентфорд», отметил, что работал с Мбеумо в течение пяти лет.
Он назвал футболиста отличным игроком и заявил, что он заслуживает перехода в любую команду, пожелав ему успехов в будущем. Клуб «Манчестер Юнайтед», известный под названием «Красные дьяволы», готов заплатить за Брайена Мбеумо около 75 миллионов евро.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста и послужит для повышения его квалификации. В то же время команда «Тоттенхэм» продолжает подготовку к новому сезону, и тренер ожидает положительных результатов для будущего команды.