Milanning «Inter» klubi hujumchi Markaz Tyuramingni joriy transfer oynasida sotmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchiga Angliya Premer Ligasi klublari qiziqish bildirayotgani aytilmoqda, biroq yaqin kelajakda uning transferi amalga oshishi kutilmaydi. «Tyuram bu yozda sotilmaydi.
Bunday imkoniyat umuman yo‘q», deb ma’lum qildi «Neradzurri» klubi sport direktori Piero Auzilio, bu haqda ishonchli manba Fabrizio Romano xabar berdi. Markaz Tyuram 2024/25 mavsumida «Inter» safida 50 o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urdi va 9 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Uning Italiyaning yirik klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan. Shunday qilib, klub futbolchini joriy transfer oynasida sotishni rejalashtirmayapti va uning kelajagi «Inter» bilan bog‘liq.

Интер летом не продает мой центр Тюрам, официально
Миланский клуб «Интер» не продает нападающего Марка Тюрама в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что клубы английской Премьер-лиги проявляют интерес к 27-летнему футболисту, однако в ближайшем будущем его трансфер не ожидается. «Тюрам не будет продан этим летом.
Такой возможности вообще нет», — заявил спортивный директор клуба «Нерадзурри» Пьеро Аузилио, об этом сообщил надежный источник Фабрицио Романо. Марк Тюрам провел 50 матчей за «Интер» в сезоне 2024/25, забил 18 голов и сделал 9 результативных передач.
Его действующий контракт с крупным итальянским клубом рассчитан до середины 2028 года. Таким образом, клуб не планирует продавать футболиста в текущем трансферном окне, и его будущее связано с «Интером».