Madueke: Ronaldo mening ilhom manbaimdir
Vinger Noni Madueke yaqinda «Chelsi» klubidan Londondagi «Arsenal» jamoasiga o‘tganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining futboldagi asosiy ilhom manbai kim ekanligini ochiqchasiga aytdi. «Kanonnirlar» jamoasi juma kuni 23 yoshli futbolchining transferini rasmiy ravishda tasdiqladi.
Ingliz futbolchisining transfer qiymati 55 million yevodan ortiqni tashkil etdi. Yangi o‘yinchi o‘zini tanishtirar ekan, futbol olamida uni eng ko‘p ilhomlantiradigan shaxs Krishtianu Ronaldudir, deb bildirdi.
Noni Madueke «Chelsi» safida ikki yarim yil davomida o‘ynadi. Umuman olganda, u «ko‘klar» jamoasi tarkibida 92 ta o‘yinda maydonga tushib, 20 ta gol urdi va 9 ta samarali uzatmaga mualliflik qildi.
Uning o‘yini tezkorligi, texnikasi va intilishi bilan ajralib turadi. Madueke yangi jamoasida ham o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatishga harakat qilmoqda.

Madueke: Роналду — мой источник вдохновения
Вингер Нони Мадюэке недавно сообщил о переходе из клуба «Челси» в лондонскую команду «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он открыто заявил, кто является его основным источником вдохновения в футболе. Команда «Канониров» в пятницу официально подтвердила трансфер 23-летнего футболиста.
Стоимость трансфера английского футболиста составила более 55 миллионов евро. Новый игрок, представляясь, сообщил, что его наиболее вдохновляющей личностью в мире футбола является Криштиану Роналду.
Нони Мадюэке играл за «Челси» в течение двух с половиной лет. В общей сложности он провел 92 матча за команду «синих», забил 20 голов и сделал 9 результативных передач.
Его игра выделяется быстротой, техникой и стремлением. Мадюэке также старается проявить себя с лучшей стороны в новой команде.