Kolyvanov: Dinamo va Baltika o‘yini murakkab kechdi
Sobiq Moskva “Dinamo” jamoasi hujumchisi Igor Kolyvanov Rossiya Premyer Ligasining ochilish o‘yinida “Dinamo” va “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi bellashuv haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Dinamo” jamoasi himoyada jamoaviy xato qilgan va bu gol o‘tkazilishiga sabab bo‘lgan. O‘yin murakkab kechgan, chunki “Baltika” jamoasi o‘yinga yaxshi tayyorgarlik ko‘rgan va tashkilotchilik jihatidan kuchli harakat qilgan.
Jamoaning jismoniy holati yaxshi bo‘lgani sababli “Dinamo” uchun oson bo‘lmagan. Kolyvanov shuningdek, “Baltika” futbolchilari bosim o‘rnatishda yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, Andrey Talalaev boshliq jamoa o‘rtada maydonni nazorat qilib, “Dinamo” futbolchilariga xotirjam hujum boshlash imkonini bermagan. O‘yinda “Dinamo” va “Baltika” 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Talalaev jamoasi 12-daqiqada Braian Xilning goli bilan oldinga chiqdi, ammo 48-daqiqada burchak zarbasidan keyin Xuan Kaseres hisobni tenglashtirdi. Ushbu o‘yin jamoalarning kuchli raqobatini ko‘rsatdi va mavsumning qiziqarli boshlanishiga aylanishi mumkinligi haqida fikrlar uyg‘otdi.

Колянов: Игра Динамо и Балтики прошла сложно
Бывший нападающий московского «Динамо» Игорь Колянов высказал свои мысли о матче между командами «Динамо» и «Балтика» в открывающем матче Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Динамо» допустила коллективную ошибку в защите, что и стало причиной пропущенного гола. Игра прошла сложно, так как команда «Балтика» хорошо подготовилась к матчу и проявила сильные организаторские качества.
Из-за хорошего физического состояния команды «Динамо» было нелегко. Колянов также отметил, что игроки «Балтики» хорошо играли в прессинге.
По его словам, команда под руководством Андрея Талалаева контролировала середину поля и не позволила игрокам «Динамо» спокойно начать атаки. В матче «Динамо» и «Балтика» сыграли вничью 1:1.
Команда Талалаева вышла вперед на 12-й минуте благодаря голу Брайана Хила, однако на 48-й минуте после углового Хуан Касерес сравнял счет. Этот матч продемонстрировал сильную конкуренцию между командами и может вызвать мысли о интересном начале сезона.