Xavi Simons Angliyadagi uch klubdan biriga o'tadi
Futbolchi Xavi Simons yaqin orada Angliya chempionatiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Premier Ligadan uchta klub yarim himoyachiga qiziqish bildirmoqda. Bu haqda Caught Offside manbasi xabar berdi.
Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, Arsenal, Tottenham va Chelsea klublari Simons vakillari bilan muzokaralar olib bormoqda. Taxmin qilingan transfer summasi 60 million yevroni tashkil etadi.
Futbolchi o‘zi Angliyada faoliyatini davom ettirishga tayyorligini bildirgan. O‘tgan mavsumda Niderlandiyalik yarim himoyachi RB Leypsig jamoasi safida 33 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urgan va 8 ta assist qayd etgan.
Simonsning hozirgi shartnomasi nemis klubi bilan yana ikki yil davom etadi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 70 million yevroga teng.

Хави Симонс перейдет в один из трех клубов Англии
Футболист Хави Симонс в ближайшее время может перейти в английскую премьер-лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Три клуба из Премьер-лиги проявляют интерес к полузащитнику. Об этом сообщает источник Caught Offside.
По данным источника, клубы Арсенал, Тоттенхэм и Челси ведут переговоры с представителями Симонса. Предполагаемая сумма трансфера составляет 60 миллионов евро.
Сам футболист заявил о готовности продолжить карьеру в Англии. В прошлом сезоне нидерландский полузащитник провел 33 матча за команду РБ Лейпциг, забил 11 голов и сделал 8 ассистов.
Текущий контракт Симонса с немецким клубом действует еще два года. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 70 миллионов евро.