Yangi O‘zbekiston bog‘ida Navro‘z bayrami tantanasi qanday o‘tdi?
Toshkent shahridagi “Yangi O‘zbekiston” bog‘ida 21 mart kuni Navro‘z tantanasi bo‘lib o‘tdi. O‘zbekiston Respublikasi prezidenti Shavkat Mirziyoyev nutq so‘zlab, xalqimizni bayram bilan muborakbod etdi.
Davlat rahbari xorijiy mamlakatlarda ona yurt mehri va sog‘inchi bilan yashayotgan vatandoshlarimizni ham tabriklab, samimiy tilaklarini izhor etdi. Prezident nutqida yoshlar siyosatiga ham to‘xtalib, ular Yangi O‘zbekistonning ilg‘or va qudratli kuchiga aylanib borayotganini ta’kidladi. Ulkan natijalarga erishib, yurtimiz rivoji va obro‘sini oshirayotgan aql-idrokli, bilim va malakali, serg‘ayrat va ishbilarmon o‘g‘il-qizlarni sharafladi, bayramda ishtirok etayotgan elchilar va xalqaro tashkilotlar vakillarini xalqaro Navro‘z kuni bilan qutlab, ularning xalqlariga do‘stlik salomini yo‘lladi.
Bayram katta konsert dasturi bilan davom etdi. Unda mahalliy san’atkorlaridan tashqari Turkiya, Turkmaniston, Ozarbayjon, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston kabi qardosh o‘lkalarning taniqli xonandalari ham qatnashgani diqqatga sazovor bo‘ldi.
“Yangi O‘zbekiston” bog‘i bayram shukuhiga burkangan. Maydonchalar alvon gullar va bayroqlar bilan bezatilgan. Milliy madaniyat markazlarining ko‘rgazmalarida yurtimizdagi totuvlik va boy madaniy xilma-xillik namoyon. Prezident ushbu ko‘rgazmalarni va folklor-etnografik jamoalarning kuy-qo‘shiqlarini tomosha qildi.

Как прошла торжественнаяcelebration Навруз в новом Узбекистане?
21 марта в парке "Новый Узбекистан" в Ташкенте состоялось празднование Навруза. Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев выступил с речью и поздравил народ с праздником.
Глава государства также поздравил соотечественников, живущих за границей, с любовью и ностальгией по родной земле, выразив искренние пожелания. В своей речи президент также остановился на молодежной политике, подчеркнув, что молодежь становится передовой и мощной силой Нового Узбекистана. Он отметил умных, образованных, талантливых и предприимчивых юношей и девушек, которые добиваются больших результатов и способствуют развитию и авторитету нашей страны, поздравил дипломатов и представителей международных организаций, участвующих в празднике, с международным днем Навруза и передал приветствия их народам.
Праздник продолжился большим концертным программой. В нем, помимо местных артистов, также приняли участие известные исполнители из братских стран, таких как Турция, Туркменистан, Азербайджан, Казахстан, Кыргызстан и Таджикистан.
Парк "Новый Узбекистан" был украшен праздничным великолепием. Площадки были украшены яркими цветами и флагами. На выставках национальных культурных центров проявлялось единство и богатое культурное разнообразие нашей страны. Президент наблюдал за этими выставками и выступлениями фольклорно-этнографических коллективов.