O'zbekistonda Tashkent Tech texnik universiteti ochiladi
O'zbekistonda yangi texnik universitet — Tashkent Tech tashkil etiladi, deb Kursiv.media xabar berdi. Bu haqda Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva ma'lum qildi.
Uning so'zlariga ko'ra, universitet yangi avlod muhandislarini tayyorlashga qaratilgan bo'lib, eng yuqori xalqaro standartlarga javob beradi.
Tashkent Tech Toshkent davlat texnik universiteti bazasida tashkil etiladi. Universitetni tashkil etishda Boston Consulting Group kompaniyasi ko'maklashadi.
Mirziyoyeva ta'kidlaganidek, ushbu oliygoh O'zbekistonning texnologik suvereniteti va sanoatini rivojlantirishga xizmat qiladi.
Eslatib o'tamiz, Tashkent Tech universitetini ochish tashabbusi Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan ilgari surilgan.

В Узбекистане откроется Ташкентский технический университет
В Узбекистане будет создан новый технический университет — Tashkent Tech, сообщает Kursiv.media. Об этом сообщила помощник Президента Саида Мирзиеева.
По ее словам, университет будет направлен на подготовку инженеров нового поколения и будет соответствовать самым высоким международным стандартам.
Tashkent Tech будет создан на базе Ташкентского государственного технического университета. В создании университета будет помогать компания Boston Consulting Group.
Как отметила Мирзиеева, этот вуз будет способствовать технологическому суверенитету Узбекистана и развитию его промышленности.
Напомним, инициатива по открытию университета Tashkent Tech была выдвинута Президентом Шавкатом Мирзиёевым.