Insayder Fabrizio Romano Milanning "Inter" futbol klubi transfer bozorida faoliyat yuritishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyaning ikkinchi o‘rindagi jamoasi "Atalanta" jamoasidan hujumchi Ademola Lukmanni sotib olish rejasini ko‘zlamoqda. Romano ma’lumotlariga ko‘ra, Milan klubi rahbarlari 27 yoshli Nigeriyalik futbolchini qo‘lga kiritish uchun faol ish olib bormoqda.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Lukman "Inter" jamoasi uchun birinchi, ikkinchi va uchinchi darajadagi asosiy maqsad hisoblanadi. Shuningdek, klub "Yuventus" jamoasidan Nikolas Gonsales bilan muzokaralar olib bormayotgani aytilmoqda, garchi argentinalik futbolchi nomi ichki yig‘ilishlarda muhokama qilingan bo‘lsa-da.
Ademola Lukmanning transfer qiymati 50 million yevrodan oshishi mumkinligi ta’kidlanmoqda. Bu harakatlar klubning jamoani kuchaytirish borasidagi siyosatini ko‘rsatadi va kelajakdagi mavsumlar uchun yuqori darajadagi natijalarga erishishga qaratilgan.

Интер основной трансферная цель Адемола Лукмана
Инсайдер Фабрицио Романо сообщил о том, что футбольный клуб "Интер" из Милана активно работает на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянская команда на втором месте "Аталанта" планирует приобрести нападающего Адемолу Лукмана. По данным Романо, руководство миланского клуба активно работает над тем, чтобы заполучить 27-летнего нигерийского футболиста.
По словам специалиста, Лукман является первоочередной целью для команды "Интер". Также сообщается, что клуб не ведет переговоры с Николаем Гонсалесом из команды "Ювентус", хотя имя аргентинского футболиста обсуждалось на внутренних встречах.
Подчеркивается, что стоимость трансфера Адемолы Лукмана может превысить 50 миллионов евро. Эти действия демонстрируют политику клуба по усилению команды и направлены на достижение высоких результатов в будущих сезонах.