Chalxanog‘lu Interdan narxni pasaytirishni so‘raydi
Hakan Chalxanog‘lu o‘zining kelajagini muhokama qilish uchun Milan shahridagi «Inter» klubi rahbariyati bilan uchrashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiyalik futbolchining transferi bilan «Galatasaray» klubi qiziqish bildirgan bo‘lsa-da, tomonlar shartnomani yakunlash bo‘yicha kelishuvga erisha olmagan. Hozirda asosiy nomzod sifatida Istanbulning boshqa yirik jamoasi – «Fenerbaxche» ko‘rilmoqda.
Jurnalist Yag‘iz Sabundjuo‘g‘lu xabariga ko‘ra, yaqin kunlarda Chalxanog‘lu «Neradzurri» rahbariyati bilan uchrashib, ketishini osonlashtirish maqsadida so‘ralayotgan narxni pasaytirishni so‘raydi. Afsuski, «Inter» 31 yoshli futbolchi uchun kamida 30 million yevro talab qilmoqda, «Fenerbaxche» esa 15 dan 20 million yevrogacha taklif qilishga tayyor.
Bu holat kelajakda Chalxanog‘luning transferi qanday amalga oshishini aniqlaydi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va natijasi yaqin kunlarda ma’lum bo‘ladi.

Чалханоглу просит Интер снизить цену
Хакан Чалханоглу обсуждает свое будущее с руководством клуба «Интер» в Милане. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя турецкий футболист привлек интерес клуба «Галатасарай», стороны не смогли достичь соглашения о завершении контракта. В настоящее время основным кандидатом рассматривается другой крупный клуб Стамбула – «Фенербахче».
По информации журналиста Ягыза Сабунджуоглу, в ближайшие дни Чалханоглу встретится с руководством «Нерадзурри» и попросит снизить запрашиваемую цену, чтобы облегчить свой уход. К сожалению, «Интер» требует не менее 30 миллионов евро за 31-летнего футболиста, в то время как «Фенербахче» готов предложить от 15 до 20 миллионов евро.
Эта ситуация определит, как в будущем будет осуществлен трансфер Чалханоглу. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются, и их результат станет известен в ближайшие дни.