Maskerano Messini Jordan va Nadal bilan solishtirdi
«Inter Mayami» jamoasining bosh murabbiyi Xavyer Maskerano o‘zining sobiq jamoadoshi, hozirgi vaqtda o‘z jamoasida to‘p surayotgan Lionel Messini basketbolchi Maykl Jordon va tennischi Rafael Nadal bilan solishtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Maskerano fikricha, uchalasi ham o‘z sport turlarida buyuk shaxslar qatoriga kiradi. Har qanday sport ixlosmandi Messiga, Maykl Jordonga va Rafael Nadalga havas bilan qaraydi, chunki ular o‘z sohalarining tarixiga kirgan ulug‘ insonlardir.
Bu buyuk sportchilarni yaqinidan kuzatish biz uchun katta sharafdir, deydi argentinalik mutaxassis. Maskerano shuningdek, Messini jamiyat uchun namuna bo‘ladigan inson sifatida ta’rifladi.
Yaqinda bo‘lib o‘tgan «Inter Mayami» va «Nyu-York Red Bulls» o‘rtasidagi o‘yinda Messi ikki gol urdi. Uchrashuv Maskerano jamoasining 5:1 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi.
Bu Messi uchun so‘nggi yetti o‘yinda oltinchi dubldir. Messi o‘zining yuqori darajadagi o‘yinini davom ettirmoqda va jamoasiga muhim hissa qo‘shmoqda.

Маскерано сравнил Месси с Джорданом и Надалем
Главный тренер команды «Интер Майами» Хавьер Маскерано сравнил своего бывшего одноклубника, ныне играющего в его команде, Лионеля Месси с баскетболистом Майклом Джорданом и теннисистом Рафаэлем Надалем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Маскерано, все трое входят в число великих личностей в своих видах спорта. Любой спортивный фанат с завистью смотрит на Месси, Майкла Джордана и Рафаэля Надаля, так как они являются выдающимися людьми, вошедшими в историю своих областей.
Наблюдать за этими великими спортсменами вблизи — для нас большая честь, говорит аргентинский специалист. Маскерано также охарактеризовал Месси как человека, который является примером для общества.
В недавнем матче между «Интер Майами» и «Нью-Йорк Ред Буллс» Месси забил два гола. Встреча завершилась победой команды Маскерано со счетом 5:1.
Это шестой дубль для Месси за последние семь матчей. Месси продолжает показывать свою высококлассную игру и вносит важный вклад в свою команду.