Kolyvanov Pari NN o‘yini uchun maqtov bildirdi
Sobiq futbolchi Igor Kolyvanov Rossiya chempionatining birinchi turida bo‘lib o‘tgan “Pari NN” va “Krasnodar” o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin deyarli teng kechgan. “Krasnodar” ko‘proq to‘pga egalik qilgan va pozitsion hujumlarni amalga oshirgan bo‘lsa-da, jamoalar darajasi orasida katta farq ko‘rmadi.
Kolyvanovning fikricha, bu o‘yin qiziqarli va teng raqobatga boy bo‘lgan. Shuningdek, ekspert “Pari NN” jamoasining bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiyning ishini ijobiy baholadi.
Uning ta’kidlashicha, mutaxassis jamoani yaxshi tashkil etib, kelajakda qiziqarli va raqobatbardosh jamoa yaratishga qodir. Eslatib o‘tamiz, 20 iyul kuni Rossiya Premyer-Ligasining amaldagi chempioni “Krasnodar” “Pari NN” jamoasiga qarshi o‘yinda 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.
“Krasnodar” safidan Dieqo Kosta va Eduard Spertzyan o‘z hisoblariga gol yozdirishdi. Bundan tashqari, “Pari NN” himoyachisi Viktor Aleksandrov o‘z darvozasiga gol urib, raqib jamoaga yordam berdi.

Колянов Пари NN игре выразил похвалу
Бывший футболист Игорь Колянов прокомментировал матч между “Пари НН” и “Краснодаром”, который прошел в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра прошла практически в равной борьбе. Хотя “Краснодар” больше владел мячом и проводил позиционные атаки, разница между командами не была значительной.
По мнению Колянова, этот матч был интересным и насыщенным равной конкуренцией. Также эксперт положительно оценил работу главного тренера команды “Пари НН” Алексея Шпилевского.
Он отметил, что специалист хорошо организовал команду и способен создать интересный и конкурентоспособный коллектив в будущем. Напомним, что 20 июля действующий чемпион Российской Премьер-Лиги “Краснодар” одержал победу над командой “Пари НН” со счетом 3:0.
В составе “Краснодара” Диего Коста и Эдуард Спертян забили голы. Кроме того, защитник “Пари НН” Виктор Александров забил автогол, помогая соперникам.