«Fenerbahche» klubi Milanning «Inter» jamoasida o‘ynayotgan yarim himoyachi Hakan Chalxanogluni o‘z saflariga qo‘shmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda OAVda tarqalgan xabarlarga ko‘ra, 31 yoshli futbolchi Istanbul klubida o‘ynashni xohlamoqda. Jurnalist Nikolo Skira ma’lumotlariga ko‘ra, «Fenerbahche» Chalxanoglu bilan uch yillik shartnoma taklif qilishga tayyor.
Shartnoma yillik maoshi 8 million yevro bo‘lib, bonuslar hisobga olinmagan. Bundan tashqari, kelishuvga avtomatik ravishda yana bir yilga uzaytirilish imkoniyati ham kiritilgan.
«Inter» esa Chalxanogludan voz kechishga shoshilmayapti va futbolchi uchun 25-30 million yevro talab qilmoqda. Hozircha hech bir klub ushbu summani to‘lashga tayyor emas.
Shu sababli, kelishuv hali yakunlanmagan va muzokaralar davom etmoqda. Hakan Chalxanogluning transferi borasida klublar o‘rtasida kelishuvga erishish muhim hisoblanadi.

Фенербахче предложил Чалханоглу годовую зарплату в 8 миллионов
Клуб «Фенербахче» хочет подписать полузащитника Хакана Чалханоглу, который играет в миланском «Интере». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни в СМИ появились сообщения о том, что 31-летний футболист хочет играть в стамбульском клубе. По информации журналиста Николо Скиры, «Фенербахче» готов предложить Чалханоглу трехлетний контракт.
Контракт будет иметь годовую зарплату в 8 миллионов евро, без учета бонусов. Кроме того, в соглашение включена возможность автоматического продления еще на один год.
«Интер» же не спешит расставаться с Чалханоглу и требует за футболиста 25-30 миллионов евро. На данный момент ни один клуб не готов заплатить эту сумму.
Поэтому соглашение пока не завершено, и переговоры продолжаются. Важно достичь соглашения между клубами по трансферу Хакана Чалханоглу.