Orlov Zenit va Rostov o‘yini haqida fikr bildirdi
Rossiya sport sharhlovchisi Gennadiy Orlov RPLning birinchi turida bo‘lib o‘tgan «Zenit» va «Rostov» o‘yinidan ta’surotlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 20 iyul kuni Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tdi. Orlovning so‘zlariga ko‘ra, avvalo «Rostov» jamoasiga hurmat bildirish lozim.
Birinchi bo‘limda murabbiy Semakning yuzidan o‘yinning qanchalik qiyin kechayotgani sezilgan. U ham bunday murakkab o‘yinga tayyor emas edi.
Ekspert fikricha, piterlik futbolchilar bosim ostida chalkashib, ko‘p xatolarga yo‘l qo‘ydilar. Shuningdek, Orlov «Zenit» murabbiylariga himoyadan hujumga tez o‘tishni yaxshilash ustida ishlashni tavsiya qildi.
Uchrashuv yakunida «Zenit» jamoasi Mateo Kassyerra va Andrey Mostovoyning gollari evaziga iroda bilan g‘alaba qozondi. O‘yin natijasi 2:1 hisobida yakunlandi.
Bu g‘alaba «Zenit» uchun muhim bosqich bo‘lib, jamoaning yangi mavsumdagi imkoniyatlarini ko‘rsatdi. Orlovning fikricha, jamoa hali ko‘p jihatlarda yaxshilanishi kerak.

Орлов высказал мнение о матче Зенит и Ростов
Российский спортивный комментатор Геннадий Орлов поделился впечатлениями от матча «Зенит» и «Ростов», который прошел в первом туре РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась 20 июля в Санкт-Петербурге. По словам Орлова, прежде всего, следует отдать должное команде «Ростов».
В первом тайме на лице тренера Семака было видно, насколько сложно проходит игра. Он тоже не был готов к такому сложному матчу.
По мнению эксперта, питерские футболисты под давлением запутались и допустили много ошибок. Также Орлов рекомендовал тренерам «Зенита» поработать над улучшением перехода от защиты к атаке.
В конце матча команда «Зенит» одержала волевую победу благодаря голам Матео Кассьерры и Андрея Мостового. Итог матча 2:1.
Эта победа стала важным этапом для «Зенита» и продемонстрировала возможности команды в новом сезоне. По мнению Орлова, команде еще предстоит улучшиться во многих аспектах.