Mashhur murabbiy Valeriy Gazzaev Rossiya futbolida maoshlar uchun maksimal chegarani belgilash taklifiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq CSKA murabbiyi fikricha, maoshlar uchun chegaraning joriy etilishi futbol rivojiga yordam bermaydi. Gazzaev ta’kidlashicha, Rossiya Premer-ligasidagi klublar turli maqsadlar bilan ishlaydi va shunga mos ravishda ularning byudjetlari ham farq qiladi.
Har bir klubning moliyaviy imkoniyatlari va maqsadlari turlicha bo‘lib, to‘lovlar ro‘yxati klubning talab va ambitsiyalariga mos kelishi lozim. Har bir milliy chempionatda moliyaviy jihatdan ustunlikka ega bo‘lgan klublar, o‘rta darajadagi jamoalar va ortda qolgan jamoalar mavjud.
Shuning uchun barcha klublarni tenglashtirish mumkin emas, dedi Gazzaev «Sport-Express»ga bergan intervyusida. Dushanba kuni Rossiya Premer-ligasining birinchi turining dasturini yopish uchun «Orenburg» va CSKA jamoalari o‘ynaydi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi. Ushbu o‘yinni matnli translyatsiyasini kuzatib boring.

Газаев раскритиковал потолок зарплат в Российской Премьер-лиге
Известный тренер Валерий Газзаев высказал свое мнение о предложении установить максимальный предел зарплат в российском футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению бывшего тренера ЦСКА, введение предела зарплат не поможет развитию футбола. Газзаев подчеркивает, что клубы в Российской Премьер-лиге работают с разными целями, и соответственно их бюджеты также различаются.
Финансовые возможности и цели каждого клуба различны, и список выплат должен соответствовать требованиям и амбициям клуба. В каждом национальном чемпионате есть клубы с финансовым превосходством, средние команды и аутсайдеры.
Поэтому невозможно уравнять все клубы, сказал Газзаев в интервью «Спорт-Экспресс». В понедельник команды «Оренбург» и ЦСКА сыграют, чтобы закрыть программу первого тура Российской Премьер-лиги.