Baltika Dinamo bilan durang o‘ynadi, yaxshi natija
Kaliningradning "Baltika" jamoasi himoyachisi Natan Gassama Moskvadagi "Dinamo" bilan o‘tkazilgan uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsumning birinchi turida "Baltika" 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Jamoaning hujumchisi Brayen Hil 12-daqiqada gol urdi, 48-daqiqada esa Kaseres yakuniy hisobni o‘rnatdi.
Gassama o‘z so‘zlarida, "Dinamo"ga qarshi o‘yinda biz uchun yaxshi natija qayd etildi. Burchak zarbasidan keyin g‘alaba qozonish imkonimiz bor edi.
Jamoa sifatida birgalikda yaxshi harakat qildik va murabbiylar shtabining ko‘rsatmalarini muvaffaqiyatli bajarishga harakat qildik, dedi. Shu bilan birga, "Baltika" bilan o‘yin "Dinamo"ning yangi bosh murabbiyi Valeriy Karpinning debyuti bo‘ldi.
"Baltika" avvalgi mavsumda pastroq divizionda o‘ynagan jamoa sifatida bu o‘yinda raqibga munosib qarshilik ko‘rsatdi. Umuman olganda, uchrashuvda jamoalar o‘rtasida teng kuch namoyon bo‘ldi va har ikki tomon ham o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rdi.

Балтика сыграла вничью с Динамо, хороший результат
Защитник калининградской "Балтики" Натан Гассама высказался о матче с московским "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре нового сезона "Балтика" сыграла вничью 1:1. Нападающий команды Брайен Хил забил гол на 12-й минуте, а на 48-й минуте Касерес установил окончательный счет.
Гассама отметил, что "Балтика" показала хороший результат в игре против "Динамо". У нас была возможность одержать победу после углового.
Как команда, мы хорошо действовали вместе и старались успешно выполнять указания тренерского штаба, сказал он. При этом игра с "Балтикой" стала дебютом нового главного тренера "Динамо" Валерия Карпина.
"Балтика", будучи командой, игравшей в более низком дивизионе в прошлом сезоне, оказала достойное сопротивление сопернику в этом матче. В целом на встрече проявилось равенство сил между командами, и обе стороны пытались воспользоваться своими возможностями.