De Xea Angliya takliflarini oilasi uchun rad etdi
Fiorentina jamoasining darvozaboni David de Xea shu yozda Angliya chempionatiga qaytishi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda 34 yoshli futbolchi o‘zining so‘zlarida ma’lum qildi. U yozda Angliyaga qaytish takliflarini rad etganini aytdi, chunki Manchester Yunayteddan boshqa jamoada o‘ynashni xohlamagandi.
Hozirda esa Florensiyada baxtli ekanligini ta’kidladi va oilasiga shu yerda qolishni istayotganini bildirgan. David de Xea o‘tgan yozda Fiorentina jamoasiga qo‘shilgan.
Shu vaqtdan beri u 42 ta o‘yinda maydonga tushib, 50 ta gol o‘tkazib yuborgan. Avvalroq, 2011 yildan 2023 yilgacha Manchester Yunayted sharafini himoya qilgan.
Keyingi mavsumni esa u jamoasiz o‘tkazgan. David de Xea professional faoliyatida o‘zini tajribali va ishonchli darvozabon sifatida ko‘rsatmoqda.
Uning hozirgi jamoasi bilan ishlashi va o‘yindagi ishtiroki muxlislar tomonidan ijobiy baholanmoqda.

Де Хеа отклонил предложения Англии ради своей семьи
Вратарь команды Фиорентина Дэвид Де Хеа мог вернуться в английскую премьер-лигу этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом 34-летний футболист сообщил в своих словах. Он сказал, что отклонил предложения о возвращении в Англию этим летом, так как не хотел играть за другую команду, кроме Манчестер Юнайтед.
В настоящее время он подчеркивает, что счастлив в Флоренции и заявил, что хочет остаться здесь с семьей. Дэвид Де Хеа присоединился к команде Фиорентина прошлым летом.
С тех пор он сыграл в 42 матчах и пропустил 50 голов. Ранее он защищал честь Манчестер Юнайтед с 2011 по 2023 год.
Следующий сезон он провел без команды. Дэвид Де Хеа показывает себя как опытный и надежный вратарь в своей профессиональной карьере.