Akinfeev Orenburgga qarshi durangda eng yaxshi bo‘ldi
Moskvadagi CSKA jamoasi Rossiya chempionatining yangi mavsumini g‘alaba bilan boshlay olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa Orenburg bilan safarda durang o‘ynadi, o‘yinning hisob natijasi 0:0 bo‘ldi. Ushbu o‘yinda eng yaxshi futbolchi sifatida tajribali darvozabon Igor Akinfeev tan olindi.
39 yoshli futbolchi o‘z darvozasini quruq saqlab, bir nechta muhim to‘pni to‘xtatdi. Endilikda CSKA Rossiya chempionatining ikkinchi turida Ahmat jamoasiga qarshi uy o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ushbu o‘yin Moskvada yakshanba kuni, 27 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, Igor Akinfeevning CSKA bilan amaldagi shartnomasi 2025/2026 yilgi mavsum yakunigacha mo‘ljallanganligini ta’kidlash joiz.

Акинфеев был лучшим в ничьей против Оренбурга
Команда ЦСКА из Москвы не смогла начать новый сезон чемпионата России с победы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Фабио Челестини сыграла вничью с Оренбургом на выезде, счет матча составил 0:0. В этом матче лучшим игроком был признан опытный вратарь Игорь Акинфеев.
39-летний футболист сохранил свои ворота в неприкосновенности и остановил несколько важных мячей. Теперь ЦСКА готовится к домашнему матчу второго тура чемпионата России против команды Ахмат.
Эта игра пройдет в Москве в воскресенье, 27 июля. Также стоит отметить, что действующий контракт Игоря Акинфеева с ЦСКА рассчитан до конца сезона 2025/2026.