Andreyev: Orenburg ochkoga haqli bo‘ldi
Orenburg jamoasining sobiq sport direktori Dmitriy Andreyev dushanba kuni o‘tkazilgan Ural klubi va poytaxtdagi CSKA o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Andreyevning fikricha, CSKA hali ham yuqori darajadagi klub hisoblanadi. Shu sababli Orenburg jamoasi o‘zining fidoyiligi, intilishi va kurashi evaziga birdan bir ochko olishga loyiq bo‘ldi.
Bu natija qonuniy hisoblanadi, dedi u Matc TV telekanaliga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Orenburg va CSKA o‘zaro o‘yinda gol ura olishmadi va uchrashuv 0:0 hisobida yakunlandi.
CSKA jamoasi 12 iyul kuni Rossiya Superkubogini OLIMPBET musobaqasida Krasnodar jamoasini minimal hisobda mag‘lub etib qo‘lga kiritdi. Orenburg esa ayni shu iyul oyida Torpedo o‘rniga Premer-ligaga qaytdi.

Андреев: Оренбург заслужил очки
Бывший спортивный директор команды Оренбург Дмитрий Андреев прокомментировал матч между клубом Урал и столичным ЦСКА, который состоялся в понедельник. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Андреева, ЦСКА по-прежнему является клубом высокого уровня. Поэтому команда Оренбург заслужила единственное очко благодаря своей преданности, стремлению и борьбе.
Этот результат является законным, - сказал он в интервью телеканалу Матч ТВ. Напомним, что в очной встрече Оренбург и ЦСКА не смогли забить голы, и матч завершился со счетом 0:0.
Команда ЦСКА 12 июля завоевала Кубок России OLIMPBET, минимально обыграв команду Краснодар. Оренбург же в этом же месяце вернулся в Премьер-лигу вместо Торпедо.