Ponomaryov CSKA o‘yinini ochkolar yo‘qotilsa ham maqtadi
Moskva CSKA va Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov poytaxtning “armeyets” jamoasining “Orenburg”ga qarshi kechgan kechki o‘yinidan mamnun qolganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrlarini “Match TV” telekanaliga aytib o‘tdi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa maydon markazini tezda bosib o‘tgan, to‘pni oldinga va orqaga aylanmasdan, doimiy hujum qilishga harakat qilgan.
Bu esa haqiqiy sovetcha futbolga o‘xshaydi, noto‘g‘ri va aralash ifodalardan farqli ravishda aniq va samarali o‘yin ekanligini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, dushanba kuni kechki o‘yinda “Orenburg” va CSKA jamoalari 0:0 hisobida durang o‘ynashdi.
Ushbu o‘yin yangi mavsumning birinchi turidagi so‘nggi o‘yin bo‘ldi. Shuningdek, CSKA jamoasi Rossiya chempionatini uchinchi marta ketma-ket ochkolarni yo‘qotish bilan boshlaganini qayd etdi.
Bu holat jamoaning mavsum boshlanishidagi qiyinchiliklarini ko‘rsatadi. Umuman olganda, o‘yinning sifati va jamoalarning harakatlari muxlislar tomonidan iliq qabul qilindi.

Пономарёв похвалил игру ЦСКА, даже несмотря на потерю очков
Москва, бывший футболист ЦСКА и сборной России Владимир Пономарёв выразил удовлетворение от игры столичного клуба против «Оренбурга», прошедшей вечером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями в эфире телеканала «Матч ТВ». По словам Пономарёва, команда быстро захватила центр поля, старалась атаковать, не теряя мяч ни вперед, ни назад.
Это действительно напоминает настоящий советский футбол, подчеркнул он, в отличие от неправильных и смешанных выражений, это была точная и эффективная игра. Напомним, что в понедельник в вечернем матче «Оренбург» и ЦСКА сыграли вничью 0:0.
Этот матч стал последним в первом туре нового сезона. Также команда ЦСКА отметила, что чемпионат России она начала в третий раз подряд с потери очков.
Этот случай показывает трудности команды в начале сезона. В целом качество игры и действия команд были тепло восприняты зрителями.