Mostovoy Orenburg va CSKA o‘yini haqida ogohlantirdi
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasining yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy RPLning birinchi turidan o‘rin olgan “Orenburg” va CSKA o‘rtasidagi uchrashuv bo‘yicha oldindan uzoq qarorlar chiqarishni to‘g‘ri emasligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda jamoalar 90 daqiqa davomida biror gol ura olishmadi va durang natija qayd etildi, hisob 0:0 bo‘ldi. Mostovoy fikricha, CSKAning bu o‘yindagi natijasidan xulosa chiqarish noto‘g‘ri, chunki ular yaqinda Superkubokni qo‘lga kiritgan va ehtimol hali ham g‘alaba shodligidan boshi aylanayotgan bo‘lishi mumkin.
Shu bilan birga, “Orenburg” jamoasi besh kun oldin birinchi liga jamoasi bo‘lganligi sababli ularning motivatsiyasi yuqori ekanligi ta’kidlandi. Yangi mavsumning dastlabki ikki rasmiy o‘yinida CSKA faqat bitta gol urdi, u ham Superkubok o‘yinida “Krasnodar” ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozonilgan edi.
26 iyul kuni CSKA o‘z maydonida Grozniyning “Akhmat” jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.

Мостовой предупредил о матче Оренбург и ЦСКА
Бывший полузащитник московского "Спартака" Александр Мостовой отметил, что неправильно делать далеко идущие выводы по матчу между "Оренбургом" и ЦСКА, который состоялся в первом туре РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче команды не смогли забить ни одного гола в течение 90 минут, и результатом стала ничья 0:0. По мнению Мостового, делать выводы по результату ЦСКА в этом матче неправильно, так как они недавно завоевали Суперкубок и, возможно, все еще находятся под впечатлением от победы.
При этом было отмечено, что команда "Оренбург" имеет высокую мотивацию, так как всего пять дней назад они были командой первой лиги. В первых двух официальных играх нового сезона ЦСКА забил только один гол, который был забит в матче за Суперкубок против "Краснодара" со счетом 1:0.
26 июля ЦСКА проведет матч на своем поле против грозненского "Ахмата". Ожидается, что эта игра станет важным испытанием для команд.