Akinfeev Premyer-ligada rekord «quruq» o‘yinlarga ega
CSKA jamoasi birinchi turda Orenburg jamoasini mag‘lub eta olmadi, ammo darvozabon Igor Akinfeev o‘z vazifasini to‘liq bajardi va darvozasini ochiq qoldirmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu tajribali darvozabon uchun muhim o‘yin bo‘ldi, chunki u Premyer-ligada kapitan sifatida 500-o‘yinni o‘tkazdi. Telegramdagi "Tsifroskop" kanali yana bir qiziqarli faktni ta’kidladi.
Igor Akinfeev Rossiya chempionatlarida 263 ta "quruq" o‘yin bilan yetakchilik qilmoqda. Bu ko‘rsatkich bo‘yicha u eng yaxshi darvozabon hisoblanadi.
Ikkinchi va uchinchi o‘rinlarni esa Sergey Ryzhikov va Sergey Ovchinnikov egallaydi. Ularning "quruq" o‘yinlari soni yig‘indisi Akinfeevnikiga teng.
Aniqrog‘i, Ryzhikov 134 ta, Ovchinnikov esa 129 ta o‘yinda darvozasini daxlsiz saqlagan. Shu tariqa, Akinfeevning professionalligi va tajribasi jamoasi uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib qolmoqda.
U o‘zining barqaror o‘yinlari bilan nafaqat jamoasining, balki butun chempionatning eng yaxshi darvozabonlaridan biri sifatida tanilgan.

Акинфеев имеет рекорд «сухих» игр в Премьер-лиге
Команда ЦСКА не смогла одержать победу над командой Оренбурга в первом туре, однако вратарь Игорь Акинфеев полностью выполнил свои обязанности и не пропустил гол. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это была важная игра для опытного вратаря, так как он провел 500-й матч в качестве капитана в Премьер-лиге. Канал "Цифроскоп" в Telegram отметил еще один интересный факт.
Игорь Акинфеев занимает первое место по количеству «сухих» игр в чемпионатах России с 263 играми. По этому показателю он является лучшим вратарем.
Второе и третье места занимают Сергей Рыжиков и Сергей Овчинников. Общее количество их «сухих» игр равно количеству Акинфеева.
Конкретно, Рыжиков сохранил свои ворота в неприкосновенности в 134 играх, а Овчинников — в 129 играх. Таким образом, профессионализм и опыт Акинфеева продолжают иметь большое значение для его команды.
Он признан одним из лучших вратарей не только своей команды, но и всего чемпионата благодаря своим стабильным играм.