Kislyak: Orenburgga qarshi o‘yinda g‘alaba kerak edi
CSKA jamoasining yarim himoyachisi Matvey Kislyak birinchi turda Orenburgga qarshi o‘yinda jamoaning g‘alaba qozonishi lozim edi, deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘yinning boshlanishi qiyin kechdi, ob-havo sharoiti ham ta’sir qildi, ammo bular faqat sabab bo‘la olmaydi. Har ikki jamoa teng sharoitda o‘ynagan, shuning uchun jamoa o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etishi kerak edi.
Kislyak o‘yinning boshidan oxirigacha maydonda bo‘lib, asosiy tarkibda maydonga tushdi. Eslatib o‘tamiz, bir hafta oldin CSKA jamoasi Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritdi va Kazanda mamlakat chempioni Krasnodarni mag‘lub etdi.
Endi CSKA Rossiya chempionatida navbatdagi raqibi sifatida Grozniyning Akhmat jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Jamoa muxlislari oldingi o‘yinlardan saboq olib, keyingi bellashuvlarda yanada kuchliroq natijalarni kutmoqda.
CSKA o‘zining yuqori mahorati va jamoaviy o‘yini bilan muxlislar e’tiborini qozonishda davom etmoqda.

Кисляк: В игре против Оренбурга нужна была победа
Полузащитник ЦСКА Матвей Кисляк считает, что в первом туре против Оренбурга команда должна была одержать победу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, начало игры было сложным, погодные условия также повлияли, но это не может быть оправданием. Обе команды играли в равных условиях, поэтому команда должна была полностью продемонстрировать свои возможности.
Кисляк находился на поле с начала до конца игры и вышел в основном составе. Напомним, что неделю назад команда ЦСКА завоевала Кубок России, победив чемпиона страны Краснодар в Казани.
Теперь ЦСКА выйдет на поле против команды Ахмат из Грозного в следующем матче чемпионата России. Болельщики команды надеются, что, извлекая уроки из предыдущих игр, они добьются еще более сильных результатов в следующих противостояниях.