Portu va Yuventus futbolchilarini almashtirishni ko‘rib chiqmoqda
Portu klubi Yuventusga o‘ng qanot himoyachilarini almashtirish bo‘yicha taklif berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Ajdarlar" 21 yoshli Albertu Koshtani sotib olishni xohlamoqda, buning evaziga esa 25 yoshli Joau Mariuni yuborishga tayyor. Bu haqda jurnalist Fabrizio Romano xabar berdi.
Portugaliya klubi operatsiya doirasida Yuventusga qo‘shimcha ravishda 3 million yevro to‘lashga rozi. Transfermarkt sayti ikki futbolchining umumiy qiymatini 10 million yevro deb baholaydi.
Eslatib o‘tamiz, Yuventus Albertu Koshtani yarim yil oldin Vitoriya Gimaranish klubidan taxminan 14 million yevroga sotib olgan edi. Albertu Koshtaning shartnomasi 2029 yilgacha amal qiladi, Joau Mariuning esa Portu bilan amaldagi kelishuvi 2027 yilda tugaydi.

Порту и Ювентус рассматривают обмен футболистами
"Драконы" хотят приобрести 21-летнего Альберту Коштану, в обмен на которого готовы отправить 25-летнего Жоау Мариу. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Португальский клуб согласен дополнительно выплатить Ювентусу 3 миллиона евро в рамках операции. Сайт Transfermarkt оценивает общую стоимость двух футболистов в 10 миллионов евро.
Напомним, что Ювентус приобрел Альберту Коштану полгода назад из клуба Витория Гимарайнш за примерно 14 миллионов евро. Контракт Альберту Коштаны действует до 2029 года, а у Жоау Мариу действующее соглашение с Порту заканчивается в 2027 году.