Joau Felish Benfikaga qaytish bo‘yicha kelishdi
Portugaliya terma jamoasi va "Chelsi" klubi hujumchisi Joau Felish "Benfika" klubiga qaytish bo‘yicha dastlabki kelishuvga erishdi, deb xabar beradi taniqli sport insayderi Nikolo Skira o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, futbolchi bilan shartlar kelishilganidan so‘ng, Lissabon klubi "Chelsi" bilan muzokaralarni boshladi. Felish uchun bu tanish jamoaga qaytish bo‘ladi, chunki u 2015 yildan 2019 yilgacha "Benfika" safida to‘p surgan.
Keyinchalik u "Atletiko Madrid"ga rekord 127,5 million yevroga sotilgan. Ammo "matraschilar" tarkibida o‘zini ko‘rsatishga muvaffaq bo‘la olmadi va o‘tgan mavsumni ijarada "Milan" klubida o‘tkazib, Seriya Ada 15 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi.
Hozirgi vaqtda klublar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va kelishuv yaqin haftalarda yakunlanishi mumkin. Bu transfer jamoaga qo‘shimcha kuch bag‘ishlashi kutilmoqda.

Жоау Фелиш договорился о возвращении в Бенфику
Нападающий сборной Португалии и клуба "Челси" Жоау Фелиш достиг предварительного соглашения о возвращении в клуб "Бенфика", сообщает известный спортивный инсайдер Николо Скира на своих страницах в социальных сетях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, после согласования условий с футболистом, клуб из Лиссабона начал переговоры с "Челси". Для Фелиша это будет возвращение в знакомую команду, так как он выступал за "Бенфику" с 2015 по 2019 год.
Позже он был продан в "Атлетико Мадрид" за рекордные 127,5 миллиона евро. Однако в составе "матрасников" ему не удалось проявить себя, и прошлый сезон он провел в аренде в клубе "Милан", сыграв в 15 матчах Серии А и забив два гола.
В настоящее время переговоры между клубами продолжаются, и соглашение может быть достигнуто в ближайшие недели. Ожидается, что этот трансфер придаст команде дополнительную силу.