Bavariya Voltemade uchun muzokaralarni to‘xtatdi
Myunxenning «Bavariya» klubi hujumchi Nik Voltemade transferi bo‘yicha «Shtutgart» klubi bilan muzokaralarni to‘xtatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Abendzeitung nashri ma’lumot berdi. Manbaning xabariga ko‘ra, Bavariya klubi rahbariyati uchinchi taklifni bermaslikka qaror qildi va bu haqda futbolchiga o‘zi xabar qilindi.
Avvalroq Voltemade Germaniya chempioniga qo‘shilish istagini ochiq bildirgan edi. O‘tgan hafta «Shtutgart» klubi Bavariyaning 50 million yevro va 5 million yevro bonusdan iborat oxirgi taklifini rad etdi.
Shundan so‘ng Myunxen klubi muzokaralardan to‘liq chiqishga qaror qildi. Hujumchi Voltemade hali ham kelishuv tiklanishiga umid qilmoqda, ammo hozircha «Bavariya» muzokaralarni davom ettirish niyatida emas.
Shunday qilib, transfer jarayoni vaqtincha to‘xtatildi va tomonlar yangi takliflar bo‘yicha kelishmovchilikni bartaraf eta olmadi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv keyingi bosqichga o‘tmaydi.

Бавария приостановила переговоры с Вольтамадом
Мюнхенский клуб «Бавария» приостановил переговоры с клубом «Штутгарт» по трансферу нападающего Ника Вольтемаде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом информировало издание Abendzeitung. По данным источника, руководство клуба «Бавария» решило не делать третье предложение и сообщило об этом самому футболисту.
Ранее Вольтемаде открыто заявил о желании присоединиться к чемпиону Германии. На прошлой неделе клуб «Штутгарт» отклонил последнее предложение «Баварии», которое состояло из 50 миллионов евро и 5 миллионов евро бонусов.
После этого мюнхенский клуб решил полностью выйти из переговоров. Нападающий Вольтемаде все еще надеется на восстановление соглашения, однако на данный момент «Бавария» не намерена продолжать переговоры.
Таким образом, процесс трансфера временно приостановлен, и стороны не смогли устранить разногласия по новым предложениям. Соглашение между клубом и футболистом не перейдет на следующий этап.