Yangi murabbiy Zaharyanni jamoada ko‘rishni istaydi
Yangi bosh murabbiy Serxio Fransisko «Real Sosyedad» jamoasining rossiyalik yarim himoyachisi Arsen Zaharyan haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis uning haqida faqat ijobiy gaplarni eshitganini aytdi, biroq uni amalda kam kuzatganini ta’kidladi. Fransisko Zaharyan bilan tez orada uchrashishni intiqlik bilan kutayotganini, u jamoada doimiy ravishda mashg‘ulotlarda qatnashishi muhimligini bildirdi.
U futbolchidan jamoaga alohida hissa qo‘shadigan o‘yinchi sifatida umidvor ekanligini ta’kidladi. So‘zlarini Mundo Deportivo nashri keltirgan.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda Zaharyan asosan jarohatlar bilan kurashgan. U faqat to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, jami 78 daqiqa o‘ynagan.
Bu holat uning jamoaga to‘liq yordam bera olmasligiga sabab bo‘lgan. Yangi mavsumda esa u o‘zini ko‘proq ko‘rsatish va jamoaga foydali bo‘lish uchun imkoniyat topishga harakat qilmoqda.
Murabbiy va jamoa uning salomatligi va formasi yaxshilanishiga umid qilmoqda. Arsen Zaharyan kelajakda «Real Sosyedad» uchun muhim futbolchi bo‘lishi kutilmoqda.

Новый тренер хочет видеть Захарьяна в команде
Новый главный тренер Серджио Франциско высказал мнение о российском полузащитнике «Реал Сосьедад» Арсене Захаряне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что слышал о нем только положительные отзывы, однако подчеркнул, что мало наблюдал за ним в действии. Франциско с нетерпением ждет встречи с Захаряном и заявил, что важно, чтобы он регулярно участвовал в тренировках команды.
Он подчеркнул, что надеется на игрока, который внесет особый вклад в команду. Его слова приводит издание Mundo Deportivo.
Напомним, что в прошлом сезоне Захарян в основном боролся с травмами. Он выходил на поле всего в четырех матчах, сыграв в общей сложности 78 минут.
Эта ситуация стала причиной того, что он не смог полностью помочь команде. В новом сезоне он старается получить возможность проявить себя больше и быть полезным для команды.
Тренер и команда надеются на улучшение его здоровья и формы. Ожидается, что Арсен Захарян станет важным игроком для «Реал Сосьедад» в будущем.