Sobiq Moskva CSKA bosh murabbiyi Valeriy Gazzaev Rossiya Premyer ligasining joriy mavsumida kutilmagan yutuq ko‘rsatishi mumkin bo‘lgan jamoani nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis ta’kidlashicha, «Baltika» jamoasi yaqinda Premyer ligaga qaytgan bo‘lsa-da, allaqachon munosib o‘yin namoyish etmoqda. Gazzaevning so‘zlariga ko‘ra, agar jamoa «Dinamo»ga qarshi o‘yinlardagi kabi darajada o‘ynashni davom ettirsa, mavsumning asosiy kashfiyoti bo‘lishi mumkin.
Eslatib o‘tish joiz, «Baltika» birinchi turda Moskva «Dinamo»si bilan safarda 1:1 hisobida durang o‘ynadi. 26 iyul, shanba kuni, Andrey Talalaev boshchiligidagi jamoa safarda «Spartak»ga qarshi maydonga tushadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 15:00 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv Rossiya futbol muxlislari tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
«Baltika»ning mavsumda ko‘rsatadigan natijalari jamoa kuchi va imkoniyatlarini yaxshiroq ko‘rsatishga yordam beradi. Shuningdek, Gazzaevning fikricha, jamoaning shu darajadagi o‘yini ularni mavsum davomida muvaffaqiyatli deb baholashga asos yaratadi.

Газзаев сказал о ожидаемом открытии чемпионата России
Бывший главный тренер московского ЦСКА Валерий Газзаев назвал команду, которая может продемонстрировать неожиданный успех в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что команда «Балтика», хотя и недавно вернулась в Премьер-Лигу, уже демонстрирует достойную игру. По словам Газзаева, если команда продолжит играть на уровне, как в матчах против «Динамо», она может стать главным открытием сезона.
Напомним, что «Балтика» в первом туре сыграла вничью 1:1 с московским «Динамо» на выезде. В субботу, 26 июля, команда под руководством Андрея Талалаева выйдет на поле против «Спартака» в гостях.
Игра начнется в 15:00 по московскому времени. Этот матч с нетерпением ожидается российскими футбольными болельщиками.
Результаты «Балтики» в сезоне помогут лучше продемонстрировать силу и возможности команды. Также, по мнению Газзаева, игра команды на таком уровне создаст основание для оценки их успешности в течение сезона.