Tichich: Pari NN o‘yini asta-sekin yaxshilanmoqda
Nizhegorodlik "Pari NN" futbol klubining futbolchisi Luka Veshner Tichich jamoasining so‘nggi uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining birinchi turida "Pari NN" bosh murabbiyining o‘zgarganidan so‘ng "Krasnodar" jamoasiga 3:0 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Tichichning so‘zlariga ko‘ra, bu chempionatdagi birinchi o‘yindi va ular chempion jamoaga qarshi o‘ynashdi.
Ularning fikricha, jamoa yaxshi o‘ynadi va har o‘tgan davrda yanada kuchayib bormoqda. O‘tgan mavsumda Nizhegorod jamoasi 13-o‘rinni egallab, pley-off uchrashuvlarida mag‘lub bo‘lgan, ammo bankrot bo‘lgan "Ximki" jamoasining o‘rniga Rossiya Premer-ligasida qolishga muvaffaq bo‘lgan.
Tichich 2024 yildan beri jamoada faoliyat yuritmoqda. Yarim himoyachining barcha musobaqalarda 28ta o‘yini bo‘lib, bitta samarali uzatmasi mavjud.

Tichich: Игра Пари NN постепенно улучшается
Игрок футбольного клуба "Пари НН" из Нижнего Новгорода Лука Вешнер высказался о последнем матче команды Тичич. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре чемпионата России "Пари НН" потерпел поражение от команды "Краснодар" со счетом 3:0 после смены главного тренера. По словам Тичича, это была первая игра в чемпионате, и они играли против чемпионской команды.
По их мнению, команда сыграла хорошо и с каждым матчем становится все сильнее. В прошлом сезоне нижегородская команда заняла 13-е место и проиграла в стыковых матчах, но смогла остаться в Российской Премьер-лиге вместо обанкротившейся команды "Химки".
Тичич выступает за команду с 2024 года. У полузащитника 28 игр во всех турнирах и одна результативная передача.